André de Zwaan – No bubbles
Voor alles is een eerste keer! Duikreporter André maakt een introduik met een rebreather, de Hollis Prism 2, bij Scuba Academie.
Datum: 10 mei 2025
Duiklocatie: Zandeiland 8, Vinkeveense plassen
Duikreports zijn de verhalen, foto’s en/of films van duikers – de belevenissen van jou en van mij. ledereen kan een Duikreporter zijn. Hoe? Klik hier!
Afgelopen februari bracht ik net als veel anderen een bezoek aan de Duikvaker. En liep ik langs de stand van Scuba Academie, en daar zag ik dat ze nu een “one day experience” met een Hollis Prism 2 rebreather aanbieden. Omdat ik nooit met een rebreather heb gedoken en het wel wil ervaren, had ik wel interesse. Dus heb ik mij aangemeld voor een dag. Er bleken nog 3 anderen zich voor deze dag te hebben aangemeld.
De dag begint om 9:00 uur. In de ochtend krijg je uitleg wat een rebreather precies is, wat voor soorten er zijn. Ook krijg je uitleg over de onderdelen van het apparaat, en wat uitleg over de procedures tijdens de duik die in de middag volgt. Tijdens de uitleg wordt de rebreather klaar gemaakt voor de duik. Na deze theorie sessie is het tijd voor de lunch.


Na de lunch vertrekt de boot richting eiland 8, waar we tegen de kant gaan liggen, zodat we in het water kunnen staan. We gaan 1 voor 1 met instructeur Dennis blom mee om te ervaren hoe het is om te duiken met een rebreather. Het trimmen met zo’n apparaat blijkt toch wat lastiger dan met een opencircuitsetje, je kan niet meer op je longen trimmen. En het is echt stil onderwater, omdat er ook geen luchtbellen zijn die jezelf uit ademt.
Of ik zelf ooit een rebreather aanschaf, is nog maar de vraag. Want ze zijn nogal prijzig, en dan moet je er ook nog een cursus voor volgen (elk apparaat zijn eigen cursus).



2 reacties
Ken Protin
Super! Lijkt me enorm interessant om eens te ervaren! Vooral de stilte en de interactie met dieren..
Pascal Kalberg
Blij om te lezen dat je het als een goede en leuke ervaring hebt beschouwd André!