De Oosterschelde Boven Water wint Europese prijs
De European Underwater Federation (EUF) reikte op Boot Düsseldorf voor de tweede maal de ECO Award uit… en die ging naar De Oosterschelde Boven Water!
Wat een mooie waardering voor de vrijwilligers van De Oosterschelde Boven Water. Al jaren maken zij het bijzondere leven in de Oosterschelde zichtbaar voor het grote puubliek. Meerdere malen staan zij in het voorjaar en de zomer langs de Oosterschelde en vertellen zij aan passanten, jong en oud, meer over het leven onder de waterspiegel. En ze vertellen niet alleen… het publiek kan met eigen ogen zien wat er leeft. Voor een ‘De Oosterschelde Boven Water’-dag duiken de vrijwilligers het water in om leven naar boven te halen en in grote bakken met water uit de Oosterschelde te laten zien (en daarna weer terug te zetten!).
Carla van Westing die namens het team aanwezig was op Boot, nam de Europese EUF ECO Award in ontvangst uit handen van John Geurts. De jury roemde het initiatief omdat het mensen die niet duiken en het dus niet zelf kunnen ervaren, in staat stelt om kennis te maken met de schoonheid van het Zeeuwse water. Op deze manier creëert het team een stuk bewustzijn. Bovendien is dit een project dat elke duikclub waar dan ook in Europa kan implementeren.

Bewustzijn creëren
Carla van Westing, die dit project vorm geeft samen met mede-vrijwilligers Anne Lamers, Astrid Vis, Lilian Schoonderwoerd, Lodewijk Roelen, Pascal Van Acker en Pieter van der Marel, is blij met deze erkenning: “Deze Eco Award is natuurlijk een erg leuke waardering voor iets wat we al jaren met veel succes en plezier doen. Sinds we bij Burghsluis staan, mogen we ons iedere keer verheugen op zeer veel aanloop en hopelijk wordt dat alleen maar meer door de publiciteit die deze prijs met zich meebrengt. Hoe meer mensen bij ons komen kijken, des te leuker het is voor ons om onze vrije dag te besteden aan iets wat ‘aanslaat’ bij mensen. Wij willen hun interesse voor en bewustzijn van de Oosterschelde vergroten zodat ze dit bijzonder water ook willen beschermen.”
Wij feliciteren het hele team met deze mooie prijs!