Inloggen

Wachtwoord vergeten?

Content / Foto en film / Het verhaal achter de foto

Bloementuin in fjord | Het verhaal achter de foto

Een beeld zegt meer dan duizend woorden, maar het verhaal kan de foto zeker versterken. Jantina Scheltema vertelt het verhaal achter haar ‘Bloementuin in de fjord‘ – de foto die op Duikvaker 2025 in de DuikeninBeeld Foto-expo hing.

Locatie: Noorwegen

Fuchsia en vurige oranje tinten – niet direct wat je verwacht in het donkere water van een Noors fjord. En toch is het onder het Noorse wateroppervlak alsof je in een kleurrijke bloementuin duikt!

Tijdens onze camperreis naar de Noordkaap kon de duikuitrusting natuurlijk niet ontbreken, we gaan nooit zonder op reis. We hebben op verschillende plekken langs de Noorse kust gedoken, en deze prachtige anemoon kwam ik tegen in een getijdenstroom. Het voedselrijke water dat met iedere eb en vloed door de fjord stroomt, zorgt voor een explosie van leven. De anemonen, in allerlei soorten en kleuren, vormden bijna een aaneengesloten tapijt.

Fotograferen in een getijdenstroom is een uitdaging. De stroming duwt je zomaar een stukje verder, waardoor je constant moet corrigeren. Maar het is het absoluut waard! Dit beeld herinnert me eraan hoe verrassend en interessant de onderwaterwereld is en waarom ik die met mijn camera blijf vastleggen.

Camera en instellingen

Camera: Nikon Z8
Lens: 60 mm macro
Licht: Backscatter hybrid HF1
Instellingen: ISO 320, F22, 1/100 seconde

Meer van Jantina Scheltema

Wil je meer lezen en/of zien van Jantina Scheltema? Meer content van Jantina op DuikeninBeeld vind je hier.

Meer verhalen achter de foto

De foto’s zelf vertellen vaak al een verhaal, maar het verhaal, de emotie of de beleving kan de foto nog eens extra versterken. Klik hier voor meer verhalen achter de foto van verschillende fotografen.

Het verhaal achter jouw duikfoto?

Heb jij zelf een duikfoto gemaakt, met of zonder verhaal? Open een album in de DuikeninBeeld Fotogalerie en upload je foto (en eventueel het verhaal) in je eigen expo!

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Velden met * zijn verplicht *

Nieuwsbrief